Nasi partnerzy

Zasadą NU-MED jest współpraca z partnerami publicznymi, dlatego wszystkie istniejące ośrodki - oraz ten budowany w Zamościu - tworzone są przy szpitalach. Sąsiedztwo i współpraca wzajemnie uzupełnia ofertę placówek publicznych i placówek NU-MED.

- NU-MED Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu powstało przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, rozszerzając zakres leczenia realizowany przez tą placówkę.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu od ponad 25 lat zajmuje pozycję największej placówki ochrony zdrowia w mieście a obecnie także największego szpitala spośród wszystkich podległych Marszałkowi Warmii i Mazur. W szpitalu świadczone są kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej, ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego a także diagnostyki i rehabilitacji. Szpital dysponuje 606 łóżkami (w tym 12 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym). Rocznie hospitalizuje ponad 40 tysięcy pacjentów i wykonuje blisko 14 tysięcy zabiegów operacyjnych, w tym około 2 tysięcy zabiegów onkologicznych. W ostatnich latach szpital stał się też największym zakładem pracy w Elblągu. Obecnie zatrudnia prawie 1,5 tys. osób, w tym ponad300 lekarzy i ponad 600 pielęgniarek i położnych.(źródło: http://www.szpital.elblag.pl/)

- NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Katowicach powstało przy Szpitalu Klinicznym Ceglana.

Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (wcześniej Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 SUM w Katowicach) powstał w 1988 roku. Oficjalne oddanie do użytku najnowocześniejszego szpitala ówczesnej Śląskiej Akademii Medycznej nastąpiło 5 lutego 1990 roku. Funkcję dyrektora szpitala objęła prof. Ariadna Gierek-Łapińska. Placówka dysponowała wówczas 180 łóżkami, a na jej terenie znalazły się I Katedra i Klinika Okulistyki, Klinika Okulistyki Dziecięcej, Zakład Genetyki Medycznej, hotel pracowniczy, część dydaktyczna, stołówka, kuchnia, pralnia i kotłownia. Ponadto w szpitalu stworzono laboratorium analityczne, aptekę oraz Pracownię Elektroniki Medycznej. W maju 1990 roku uruchomiono tu pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie Środkowej laser EXCIMER MEL 60, dzięki któremu możliwe stało się leczenie ambulatoryjne pacjentów z wadami refrakcji (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm). W październiku 1993 roku powstał w szpitalu system transmisji obrazu z sal operacyjnych oraz pracowni Excimera do sali ćwiczeń dla studentów i sali odpraw co znacznie poprawiło warunki szkolenia specjalistów w zakresie chirurgii okulistycznej. W ciągu pierwszych pięciu lat działalności wykonano ponad 23 tysiące operacji, a w trybie ambulatoryjnym leczono ponad 277 tysięcy chorych. Od początku swego istnienia Szpital jest więc czołową placówką ochrony zdrowia w Polsce. Potwierdzają to renomowane rankingi (np. dwukrotnie Najlepszy Szpital Okulistyczny w Polsce wg tygodnika Wprost), ale przede wszystkim zaufanie pacjentów, którzy tak licznie korzystają z naszych usług. Rocznie w poradniach przyjmujemy ok. 169 500 pacjentów, a w ramach leczenia szpitalnego blisko 17 500 (dane z roku 2013). (źródło: http://klinika.katowice.pl)

- NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki powstało przy szpitalu działającym pod nazwą Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

TCZ spółka z o.o. ze stuprocentowam udziałem Powiatu Tomaszowskiego powstało w wyniku zmian przeprowadzonych w latach 2008-2009 w Szpitalu Powiatowym. W 2008 roku utworzony został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Tomaszowskie Centrum Zdrowia". Decyzją władz powiatu tomaszowskiego, w 2009 roku NZOZ przejął Szpital wraz z jego infrastrukturą i zadaniami. W szpitalu wdrażany jest system e-pacjent, który usprawni obieg dokumentacji medycznej oraz komunikację z pacjentami.

- nowe NU-MED centrum onkologii w Zamościu powstaje przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Zamościu

1999 - 2007
Działalność Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu
W listopadzie 1998 dyrektorem został dr Andrzej Mielcarek. W dniu 29.12.1998 r. nastąpiło przekształcenie szpitala w Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Od dnia 1.01.1999 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II działa w nowych warunkach reformowanej służby zdrowia jako szpital II poziomu referencyjnego.
W dniu 12.03.1999 r. odbyło się w obecności Ministra Zdrowia Republiki Włoskiej p. Rosy Bindi oficjalne zakończenie inwestycji i symboliczne uruchomienie szpitala.
Najważniejszym dniem w 25-letniej historii Szpitala był 12 czerwca 1999 r. kiedy to Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił Szpital, pracujący w nim personel i pacjentów. Dla wszystkich zebranych było to niepowtarzalne przeżycie. Spotkanie to zostało upamiętnione tablicą poświęconą przez Ojca Świętego. Tablica ta została wmurowana przy głównym wejściu do Szpitala.
W 1999 roku podjęto decyzję o utworzeniu w Szpitalu Oddziału Kardiochirurgii. Wynikała ona z ogromnego zapotrzebowania w regionie na usługi w tej dziedzinie.
W czerwcu 2001 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu wzbogacił się o ten wysokospecjalistyczny oddział.
W dniu 11 listopada 2003 r. przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, zostali przyjęci przez Ojca Świętego na prywatnej audiencji w Watykanie.
Kwiecień 2004 był miesiącem zamykającym dziesięciolecie oficjalnej działalności szpitala jako Zakładu Opieki Zdrowotnej. W ciągu tych dziesięciu lat stał się on wysokiej klasy jednostką świadczącą usługi lecznicze. Skorzystało z nich w tym czasie blisko 200 tys. osób, udzielono ponad 900 tys. porad specjalistycznych i ponad 150 tys. hospitalizacji.
24 kwietnia 2004 r. Szpital otrzymał sztandar ufundowany przez Fundację Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II. Sztandar został poświęcony podczas Mszy Świętej w Kaplicy Szpitalnej przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Jana Śrutwę. Następnie został uroczyście przekazany Dyrektorowi Szpitala przez Prezesa Fundacji Bogdana Kawałko.
Nieprzerwanie od kwietnia 2001 roku szpital posiada certyfikat akredytacyjny wydawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, regularnie też jest zauważany w różnorodnych rankingach zakładów opieki zdrowotnej. Najbardziej spektakularnymi sukcesami było zajęcie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu na najlepszy szpital w Polsce zorganizowanym w 2003 r. przez czasopismo Newsweek oraz w podobnym rankingu zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita - czwartych miejsc w latach 2004 i 2006 i drugiego miejsca w 2007 r.(źródło: http://www.szpital.zam.pl)

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/