Historia

Początki NU-MED Grupy to tworzenie sieci diagnostyki onkologicznej. Kluczowym dla firmy był rok 2002, w którym to zarejestrowana została spółka Medical Center Sp. z o.o. z siedzibą w Ostródzie, która w 2011 roku zmieniła nazwę na NU-MED Grupa Sp. z o.o.

Przez dziewięć lat nastąpił dynamiczny rozwój spółki, która m.in. zakupiła przychodnie lekarskie, aptekę, pracownie rezonansu magnetycznego w Koszalinie i Łodzi. W 2007 roku Medical Center Sp. z o.o. wykupiła pełen pakiet udziałów spółki Nu-Med Diagnostyka Sp. z o.o. w Elblągu, spółki Nu-Med Pracownie Diagnostyczne Sp. z o.o. w Olsztynie i spółki Nu-Med Sp. z o.o. w Gdańsku. W 2009 roku firma uruchomiła pracownię rezonansu magnetycznego w Ełku, a w 2010 roku pracownię tomografii komputerowej w Biskupcu, pracownię PET/TC w Olsztynie i pracownię rezonansu magnetycznego w Wejherowie. 

W 2011 roku, po zmianie nazwy na NU-MED Grupa Sp. z o.o., spółka przekształciła się w spółkę akcyjną: NU-MED Grupa S.A.W wyniku zmian na rynku świadczeń medycznych i w związku z dalszym rozwojem NU-MED Grupa S.A. w 2013 roku sprzedała zorganizowane części przedsiębiorstwa, tj.: pracownię Tomografii Komputerowej w Bartoszycach, pracownię Tomografii Komputerowej w Olsztynie, pracownię Rezonansu Magnetycznego w Olsztynie, pracownię Rezonansu Magnetycznego w Ełku, pracownię Tomografii Komputerowej w Biskupcu, pracownię PET /TC w Olsztynie, pracownię Rezonansu Magnetycznego w Wejherowie, pracownię Rezonansu Magnetycznego w Koszalinie, pracownię Rezonansu Magnetycznego w Łodzi.Kolejny okres działalności to inwestycje związane z nowoczesnymi metodami leczenia onkologicznego. 

W 2013 roku Nu-Med GRUPA S.A wybudowała i uruchomiła Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu, w którym prowadzi Ośrodek Radioterapii. Centrum wyposażone jest w trzy nowoczesne przyspieszacze liniowe, tomograf komputerowy przystosowany do planowania napromieniania i zaawansowane systemy informatyczne pozwalające zaplanować i bezpiecznie przeprowadzić radioterapię oraz dwa oddziały z 50 łóżkami dla chorych. Centrum uzyskało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W 2014 r. Nu-Med GRUPA S.A. stała się spółką dominującą dla spółek NU-MED, prowadzących Ośrodek Radioterapii i Chemioterapii w Tomaszowie Maz., spółek NU-MED prowadzących Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice Sp. z o.o. oraz spółki Centrum Radioterapii i Usprawniania Sp. z o.o. Gdańsku, prowadzącej budowę, wyposażenie i prowadzenie Ośrodka Radioterapii z Brachyterapią w Zamościu.

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/