Chemioterapia

Chemioterapia, obok chirurgii onkologicznej, jest najbardziej znaną metodą leczenia pacjentów onkologicznych. To leczenie farmakologiczne, polegające na podaniu pacjentowi, tzw. cytostatyków, czyli preparatów farmacji zwalczających komórki nowotworowe. Chemioterapia stosowana jest zwykle w zwalczaniu nowotworów złośliwych (mających tendencje do rozbudowy i rozwoju na inne części organizmu).

Niektóre ośrodki Grupy NU-MED współpracują z partnerami publicznymi świadczącymi leczenie chemioterapią, tak jest w Elblągu i Katowicach. Także budowany w Zamościu ośrodek radioterapii w zakresie chemioterapii będzie ściśle współpracował z miejscowym Publicznym Samodzielnym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II. 

Jedyną placówką NU-MED z chemioterapią jest NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Centrum tomaszowskie, oprócz oddziału szpitalnego dla chorych wymagających stałego nadzoru medycznego, posiada Oddział Chemioterapii Jednodniowej. W tym oddziale chorzy, którzy nie wymagają hospitalizacji, otrzymują zabiegi kilkugodzinne, zgodne z planem leczenia. Taka forma leczenia pozytywnie wpływa na poprawę stanu zdrowia. Badania naukowców oraz doświadczenia psychoonkologów dowodzą, że leczony onkologicznie pacjent szybciej wraca do zdrowia, jeśli w trakcie leczenia ma kontakt z bliskimi, znajomymi i przyjaznym oraz znanym sobie otoczeniem.

W ośrodkach NU-MED prowadzone jest też leczenie skojarzone. Polega ono na stosowaniu chemioterapii i radioterapii. Często pacjent poddawany chemioterapii zlecaną ma radioterapię wskazanego guza. Dla pacjentów NU-MED w takim przypadku leczenie prowadzone jest w jednym ośrodku - w przypadku Tomaszowa Mazowieckiego - lub we współpracy z partnerem publicznym - w przypadku innych ośrodków NU-MED.

Polecamy obejrzenie filmu o leczeniu skojarzonym zrealizowanego w naszym ośrodku w Elblągu.
Film - leczenie skojarzone

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/