Radioterapia

Radioterapia jest wiodącym świadczeniem medycznym ośrodków Grupy NU-MED w Katowicach, Elblągu i Tomaszowie Mazowieckim. W 2016 r. ze swoją ofertą radioterapii dołączy nowe, budowane w Zamościu, centrum onkologiczne NU-MED.
W każdym ośrodku zaawansowane systemy informatyczne oraz profesjonalne kadry pozwalają na bezpieczne leczenie pacjentów. Nad przygotowaniem planów leczenia, prawidłową pracą urządzeń i bezpieczeństwem czuwają doświadczone zespoły lekarzy, fizyków i techników medycznych oraz pielęgniarek.

Elbląg
- Zakład Radioterapii (3 nowoczesne pracownie akceleratorów)
- 53-łóżkowy oddział szpitalny

Tomaszów Mazowiecki
- Zakład Radioterapii (3 nowoczesne akceleratory)
- 43-łóżkowy oddział szpitalny
- Pacjenci leczeni radioterapią i chemioterapią

 Katowice
- Zakład Radioterapii (trzy akceleratory - jeden z aparatów umieszczony w największym bunkrze, umożliwia wykonywanie terapii TBI (total body irradiaition) napromieniania całego ciała, np. przed przeszczepem szpiku kostnego u pacjentów z białaczką limfoblastyczną).

- Zamość - w budowie

Radioterapia jest metodą leczenia nowotworów polegającą na napromienianiu komórek guza i komórek zdrowych wokół guza, co zapobiegać ma przerzutom, czyli inwazji nowotworu w inne miejsca organizmu. Napromienienie stosuje się używając akceleratory, czyli urządzenia wytwarzające promieniowanie jonizujące w odpowiedniej dawce i podawane w ściśle określone miejsce.

 Samo leczenia poprzedzone jest przygotowaniem i szczegółowym zaplanowaniem. Pacjent po diagnozie, ze stwierdzonym nowotworem, kierowany jest do specjalistów onkologów, którzy określają metodę i plan leczenia. Jeżeli jest to radioterapia, pacjent poddawany jest, tzw. diagnostyce pogłębionej. Z użyciem tomografu komputerowego określane jest miejsce guza i obszar napromieniania. Następnie lekarz we współpracy z fizykiem medycznym opracowuje plan napromieniania. W przygotowaniu pacjenta do zabiegu wiodącą rolę odgrywają lekarze, których wspomagają fizycy i technicy medyczni. 

Napromienianie pacjenta prowadzone jest zgodnie z planem leczenia określającym liczbę zabiegów, dawkę napromieniania i inne parametry procesu leczenia.

Ujemnym skutkiem leczenia tą metodą może być odczyn popromienny na skórze, mogą też występować inne objawy charakterystyczne dla walki organizmu z chorobą, czyli na przykład osłabienie. O wszystkich ujemnych działaniach pacjenci są informowani na odpowiednich etapach przygotowania, bądź podczas leczenia.

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/