NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. 1 marca 2016 roku przyjęło pierwszych pacjentów. Ośrodek w Zamościu powstał przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, gdzie do tej pory funkcjonował oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej. Do kompleksowego leczenia chorób nowotworowych brakowało radioterapii.

Rejestracja :

  • Tel: 84 535 98 00
  • Tel: 84 535 98 01
  • Tel: 84 535 98 03

rejestracja.zamosc@nu-med.pl

W ośrodku pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu, 2 akceleratorów, tomografu komputerowego służącego do planowania oraz pracowni PET-CT. Do ich dyspozycji jest wyspecjalizowany personel lekarzy, pielęgniarek, fizyków, techników i psychologów.

Oddział zamojskiego ośrodka został wyposażony w 44 łóżka. Jest to 18 sal ( od 2 do 4 osobowych), sala wzmożonego nadzoru, izolatka. Pokoje pacjentów są zaopatrzone w węzeł sanitarny, telewizor, aneks kuchenny z lodówką, szafki do przechowywania rzeczy. Dla chorych i ich rodzin jest przygotowany pokój do spotkań rodzinnych, w którym można pooglądać telewizję, poczytać, napić się herbaty z najbliższymi.

Oprócz prowadzonego leczenia szpitalnego w ośrodku jest prowadzone leczenie w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przychodzi na napromienienie i wraca do domu. Dla tych, których miejsce zamieszkania jest znacznie oddalone, jest przygotowany hostel. Wszystkie świadczenia w NU-MED. Centrum Diagnostyki i terapii Onkologicznej Sp. z o.o. są bezpłatne, dzięki podpisanej umowie z NFZ. Pacjenci przyjmowani są na bieżąco, po wcześniejszym wykonaniu planu napromieniania.

AKCELERATORY

Ośrodek posiada niezbędny sprzęt do prowadzenia teleradioterapii. Centrum jest wyposażone w tomograf komputerowy do planowania leczenia firmy Siemens, dwa akceleratory TrueBeam firmy Varian, pełne wyposażenie modelarni, system unieruchomień pacjenta firmy Klarity Medical & Equipment oraz system VisionRT do bramkowania. Akceleratory TrueBeam, które mamy w naszej placówce są to najnowsze tego typu produkty dostępne na rynku. Wyposażone w kolimator wielolistkowy MLC i system obrazowania kV (kilowoltażowego) umożliwiają precyzyjne wykonywanie procedur. Przyspieszacze TrueBeam pozwalają na wykonywanie terapii w różnych technikach – statycznej, dynamicznej IMRT i dynamicznej RapidArc (terapii łukowej). Obrazowanie kV pozwala na wykonywanie zdjęć lepszej jakości niż MV, co pozwala na dokładniejsze dopasowanie się do struktur w czasie weryfikacji ułożenia chorego

Sekretariat:

  • Tel: 84 [1] 535 99 10
  • Fax: 84 535 99 16

sekretariat.zamosc@nu-med.pl

Pokój lekarza dyżurnego:

  • Tel: 84 535 99 22

Punkt pielęgniarski:

  • Tel: 84 535 99 20

Sekretariat ordynatora:

  • Tel: 84 535 98 72

TOMOGRAF KOMPUTEROWY

Tomograf komputerowy nie różni się zasadą działania od tych stosowanych w diagnostyce. Stosowane w radioterapii tomografy mają jedynie nieco szerszy otwór okola gantry, tak by pacjent zmieścił się w trakcie skanowania ułożony na podstawkach do unieruchomień w pozycji terapeutycznej. W pracowni TK do planowania również jest zainstalowany zestaw laserów, które pomagają w ułożeniu pacjenta.

MODELARNIA

Modelarnia to pomieszczenie, w którym wykonuje się głównie unieruchomienia dla pacjentów typu maski do napromieniania w obszarze głowy i głowy z szyją. Maski wykonuje się z termoplastycznego tworzywa rozgrzewanego w łaźni z ciepłą wodą. Maska po wymodelowaniu na pacjencie zastyga i tak uformowana na kształt pacjenta jest stosowana do planowania, a później do prowadzenia codziennych sesji napromieniania. W modelarni wylewa się również osłony indywidualne dla pacjentów napromienianych wiązką elektronów.

SYSTEM UNIERUCHOMIEŃ

System unieruchomień pacjenta jest to system, który zawiera podstawki stosowane przy różnych lokalizacjach napromieniania. Pacjent jest na nich układany w pozycji względnie dla niego wygodnej, a dla prowadzących leczenie stabilnej przed TK do planowania leczenia. Pozycja ta ma być odtwarzalna i powtarzana dla danego pacjenta przy każdym napromienianiu na akceleratorze.

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o.
Aleje Jana Pawła II, 22-400 Zamość

AKTUALNE PRZETARGI:

http://nu-med.pl/p,278,przetargi/p,283,zamosc.html

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/