Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice to spółka utworzona w 2011 r. na potrzeby współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w zakresie zapewnienia kompleksowego leczenia onkologicznego pacjentom chorym na raka. 

NU-MED CDiTO w Katowicach prowadzi wysokospecjalistyczne zaplecze diagnostyczno-radioterapeutyczne w sąsiedztwie Szpitala Klinicznego Nr 5 SUM w Katowicach.NU-MED CDiTO jest uzupełnieniem już istniejących struktur onkologicznych i doskonale wpisuje się w potrzeby regionu, co potwierdzają statystyki epidemiologiczne. Placówka NU-MED w Katowicach leczy radioterapią, czyli metodą miejscowego leczenia nowotworów złośliwych z wykorzystaniem energii promieniowania jonizującego. Nasz ośrodek stosuje też brachyterapię, czyli technikę leczenia w radioterapii, polegającą na bezpośrednim napromienianiu komórek nowotworowych poprzez umieszczenie źródła promieniowania (pierwiastka promieniotwórczego) bezpośrednio w zmianie chorobowej (w guzie) lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. 

W NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Katowice jako źródło promieniowania wykorzystujemy izotop irydu (Ir-192). Nasz ośrodek specjalizuje się również w diagnostyce obrazowej, realizowanej przy użyciu tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego oraz RTG.

Kontakt:

  • ul. Ceglana 35, 40-514 Katowice
  • Rejestracja tel. 32 420 10 20

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/