Radioterapia

Radioterapia jest wiodącą metodą leczenia nowotworów w ośrodkach NU-MED. Do tej metody korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń oraz wysokiej klasy specjalistów.

Radioterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z rakiem. Polega na wykorzystaniu promieni jonizujących do zniszczenia jak największej liczby komórek nowotworowych. Połowa wszystkich Pacjentów z nowotworem poddawana jest napromieniowaniu, a liczba wyleczonych tą metodą Pacjentów co roku wzrasta.

Odpowiednio wysokie dawki promieniowania mogą niszczyć komórki nowotworowe lub powstrzymać je od dalszego wzrostu i podziału. Leczenie chorób nowotworowych z zastosowaniem napromieniania nazywamy radioterapią. Komórki nowotworowe rosną i dzielą się szybciej niż komórki zdrowe, co pozwala dzięki takim metodom jak napromienianie czy chemioterapia uzyskiwać dobre wyniki leczenia.

Radioterapię stosuje się jako leczenie samodzielne, w skojarzeniu z chemioterapią a także przed, jak i po zabiegach operacyjnych czy chemioterapii.

Kontakt

Nu-med S.A
ul. Królewiecka 146,
82-300 Elbląg
tel. 055 235 89 37

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – projektant stron www
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Content

Od 1 stycznia 2015 r. rozpoczęliśmy leczenie pacjentów zgodnie z tzw. szybką ścieżką onkologiczną.

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz szpitali zainteresowanych współpracą w ramach pakietu onkologicznego uzyskacie Państwo pod nr
tel. 55 235 89 01.
http://pakietonkologiczny.gov.pl/